Wanneer Leonoor en Timo een kast opzij hebben geschoven om de muur erachter schoon te schrobben, ziet Ben kans om het hele kantoor opnieuw in te richten.
Ben, we willen je niet pushen, hoor, maar... hoe lang gaat dit duren?
Ja, het is best druk vandaag en wij moeten nog beginnen.
Sssht! Laat me even. Deze ruimte kan jullie inspireren en tien keer zo effectief laten werken, als we hem inrichten als een Japanse tuin.
Met kiezelstenen en een vijver?
Nee, vanuit een energetisch centrum en dat ligt... hier, precies op deze plek. Wouter, de prullenmand!
Wouter draagt de gevulde prullenmand als een kostbaar voorwerp naar de aangewezen plek en zet hem neer. Ben doet een stap achteruit.Oooh! Wat een rust meteen! Zien jullie dat?!
Ja, heel rustig zelfs.
Dat noem ik nou een statement!
Waarover? Dat wij alleen maar rotzooi maken?!
Juist niet! Jullie zijn niet snel tevreden, jullie schrappen, jullie gooien weg en dat is goed! Hoe hoger de eisen, hoe voller de prullenmand! Dit...
Hij houdt de volle prullenmand omhoog.... betekent dat hier hard wordt gewerkt!
Hij ruikt opeens een vieze geur uit de prullenmand naast z'n hoofd.Wat is dat?
O, van onze dropveterwedstrijd.
Leonoor werd misselijk.
Ben staart met afschuw naar de prullenmand .En waar moeten we dan werken? Op de grond?!
Rustig, rustig nou maar.
Hij zet de prullenmand weer heel zorgvuldig neer.Van hieruit gaan we opbouwen. Alles heel precies. Totdat we de optimale omgeving hebben. Dat bureau bijvoorbeeld kan het beste... daar.
Hij wijst. Wouter en Timo sjouwen het bureau naar de aangewezen plek. Op dat moment rinkelt een telefoon vanuit de meubelberg.Hallo, met Leonoor—
Ze heeft de verkeerde telefoon en pakt razendsnel een andere.Hallo, met— (weer niet) Hallo— (weer niet) Waar— (weer niet) is die— (weer niet) pokke-telefoon?!
De laatste telefoon blijkt de juiste.O, sorry... Wouter?
Ze kijkt naar Wouter die nog steeds het eerste bureau sjouwt.Nog een tikkeltje naar rechts. Een halve centimeter.
Kunt u later misschien terugbellen? Hij ehh... zit in vergadering.
Ben is ondertussen helemaal in zijn element. Timo en Wouter niet.Ja-ja-ja, jongens! We zijn goed bezig! Voel je die spanning tussen die prullenmand en dat bureau?!
Ik wel. In m'n schouder.
Nu nog de speelse elementjes: daar-daar-en-daar!
Gebaart wild en volslagen willekeurig in het rond.De onverwachte doorkijkjes: ik-zie-je-wel, ik-zie-je-niet, jing-jang, jang-jing, snap je wel.
Timo en Wouter plaatsen ongemotiveerd voorwerpen in de ruimte. Leonoor kijkt met gemengde gevoelens toe.Ik zie het niet.
En voortaan gebruiken we alleen nog natuurlijke materialen! Kurk tegen het plafond, jute tegen de muren en verder overal hout!
Agenda
Sitemap
Copyright
© Maarten van der Duin | wildwords, 2011-2021